yurtdışı eğitim

İngiltere Öğrenci Vizelerinde Mülakat Dönemi Başlıyor... Başvuru İçin Acele Edin. ........................................................................................................................................
Avustralya ve Kanada’da Work and Study Programları Tam Size Göre... ........................................................................................................................................
2012 İndirimli Yaz Okulları Kayıtlarımız Devam Ediyor… Son Tarih: 10 Eylül
........................................................................................................................................
%50’ye Varan İndirimli Yurtdışı Eğitim Seçenekleri İçin Bizi Arayın...


Yurtdışı Eğitim Öncesi Online İngilizce Test    
Yurtdışı Eğitim de 15 Yıllık Tecrübe ve Güven.   


------------------------------    
Yurtdışı Eğitim'de
Kadıköy, Taksim ve Londra'dayız. 


Akreditasyonlarımız


yurtdışı eğitim

Felca

 


 

 

 

 
 

Kısa Sürede Vize Almanın 6 Kolay Yolu

İngiltere, Kanada, Amerika, Avustralya, Malta ve Schengen vize başvurularında dikkat edilecek 6 temel nokta. Vize başvurusu sırasında öğrencilerin Türkiye deki durumlarını çok iyi ifade etmeleri ve İngilizceye neden gereksinim duyduklarını anlatmaları vize alma şanslarını büyük oranda artırmaktadır. Kimin vize alıp kimin alamayacağı ile ilgili kesin kurallar bulunmamakla beraber eksiksiz, anlaşılır ve yalın bir dosya hazırlayan başvuru sahiplerinin her zaman vize alma şansı bulunmaktadır.  Her gün yüzlerce vize başvurusunu değerlendiren vize memurlarına yardımcı olmak ve anlaşılır yalın bir vize başvuru dosyası hazırlamak vize alma şansına olumlu katkı sağlayacaktır.

1- Yurtdışında eğitim almak isteyen öğrenciler başvuru belgeleri ile vize görevlisini;
    a. Kendi ülkelerine geri döneceklerine ve yurtdışında kalma amacı taşımadıklarına,
    b. Sağlık durumlarının iyi olduğuna (kendilerinden sağlık muayenesinden geçmeleri talep edilebilir),
    c. Herhangi bir sabıkalarının bulunmadığına ve güvenlik riski oluşturmadıklarına,
    d. Yurtdışında bulunduklar süreyi karşılayabilecek maddi olanaklara sahip olduklarına,
    e. Resmi ve onaylanmış bir eğitim kuruluşundan kabul edildiklerine,
    f. Yurtdışında çalışma izinleri olmadığı takdirde çalışmayacaklarına ikna etmeleri gerekir. Yukarıda belirtilen kriterlere uymayan kişilerin başvurularının kabul edilme şansları azalacaktır.

2- Vize başvurusu yapan 18 yaş altı öğrencilerin anne-babalarından muvafakatname alma zorunluluğu bulunmaktadır.

3- Kanada’nın Quebec eyaletinde 6 aydan uzun süreli bir kursa veya üniversiteye kayıt olan öğrencilerin Kanada büyükelçiliğine vize başvurusu yapmadan önce Quebec eyalet hükümetinden CAQ - Certificat d’acceptation du Québec (CAQ - Québec Acceptance Certificate) almaları gerekmektedir. Daha sonra Ankara’da bulunan Kanada Büyükelçiliğine vize başvurusu yapılabilir.

4- Kanada ve İngiltere de 24 hafta ve daha kısa süreli bir kursa kayıt olan öğrenciler kurs bitiminde başka bir kursa devam etmeyeceklerse veya vizelerini uzatmayacaklarsa öğrenci vizesi (student visa) değil, öğrenci ziyaretçi (student visitor) vizesi başvurusu yapmaları gerekmektedir.

5- Mezuniyet yılı 2004 ve daha eski bir tarih olan öğrencilerin vize başvurusu yaparken transkript fotokopisi bulundurmaları tavsiye edilmektedir.

6- Vize başvuru evrakları arasına CV ilave etmek vize alma şansını daha da artıracaktır. Vize işlemleri sırasında dikkat edilecek diğer konular için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Her sene yüzlerce öğrencisini başta İngiltere, Kanada, Amerika, Avustralya ve Malta olmak üzere dünyanın birçok ülkesine gönderen Pasifik Yurtdışı Eğitim vize başvuru işlemlerini öğrencileri için profesyonelce yürütmektedir.

    İngiltere Vizesi                        Kanada Vizesi

 

    Amerika Vizesi                      Avustralya Vizesi

Pasaport Bilgileri

Pasaport Müracaatı İçin Gerekli Belgeler

İlk defa lacivert Pasaport alacak veya varolan pasaportunun süresini uzatmak isteyen kişiler için gerekli evraklar aşağıdaki gibidir.

1- Nüfus cüzdanının aslı ve fotokopisi,
2- 2 adet  biometrik fotoğraf,
3- Pasaport almak istediğiniz süreye göre maliye veznelerine veya bankalara yatırılacak pasaport harç makbuzu,
4- 18 yaş altı kişilerin anne-babaları tarafından verilmiş noter onaylı muvafakatname
5- Pasaport bürolarından alınacak pasaport başvuru formunu doldurularak pasaport bürolarına şahsen müracaat etmek gerekmektedir.  

Parmak İzi Alma: 2559 sayılı Polis Vazife ve Salahiyet Kanunun 5 inci maddesi uyarınca, pasaport almak isteyen kişilerin parmak izi ve fotoğraf verileri kayda alınarak elektronik sistemde saklanmaktadır.

 

Pasifik Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

 
 


» İNDİRİMLİ OKULLAR

indirimli okullar  Bu web sitesinin tüm hakları saklıdır! İzin almaksızın fotoğraflar ve içerikler kesinlikle başka bir yerde kullanılamaz Pasifik Yurtdışı Eğitim © 2004

YURTDIŞI EĞİTİM de 15 Yıllık Deneyim ve Güven
Pasifik Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı ile Profesyonel Yurtdışı Eğitim Hizmetleri